Општинско такмичење рецитатора

У организацији Пријатеља деце Звездаре, под покровитељством Секретаријата за спорт и омладину и Градске општине Звездара, 11. априла 2018. год. у позоришту „Пан театар“ одржано је Општинско такмичење рецитатора, у оквиру програма „КУЛТУРА ГОВОРА – РЕЦИТАТОРИ“.

На такмичењу су учествовала 72 рецитатора 12 основних и 8 средњих школа. Наступе рецитатора оцењивао је стручни жири у саставу: Снежана Ђорђевић, песникиња и председница oрганизације Пријатељи деце Звездаре, Оливера Викторовић, професор глуме и глумица и Светлана Сретеновић, глумица.

Истакавши висок квалитет наступа рецитатора у све три такмичарске категорије, стручни жири је, у складу са пропозицијама, одабрао по три најбоља рецитатора која ће општину Звездара представљати на градском такмичењу. Такође је додељено и по неколико похвала за сваки узраст. Сви учесници су награђени годишњим чланским картама за библиотеку, а похваљени и награђени дипломама и књигама.

Нашу школу су представљале четири ученице (Нина Масал, Маша Ракојевић, Дина Савић и Анђела З. Стојановић),
а две су се пласирале на градско такмичење:

2. награда Нина Масал 3/3 ОБИЧНИМ РЕЧИМА РЕЧЕНО – Биљана Станојевић Наставник: Ирена Стефановић
3. награда Маша Ракојевић 4/2 АУТО МОГА ТАТЕ – Милош Мицић Наставник: Весна Андрић

Честитамо Нини и Маши као и наставницима на изузетном успеху.